ଡେରା ମୁଖ୍ୟ ରାମରହିମ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ପରେ ସାରା ଦେଶରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ହିଂସାର ପ୍ରଭାବ ଖାଲି ଯେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଥିଲା ତାହା ନୁହେଁ ବରଂ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ସିନେ ତାରକାଙ୍କୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ନିଜର ଅପକମିଂ ସିନେମା ‘ରାଜୀ’ର ସୁଟିଂ ପାଇଁ ପଟିଆଲାରେ ପହଂଚିଥିବା ବଲିଉଡର ଚୁଲବୁଲି ନାୟିକା ଆଲିୟା ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି । କେବଳ ଆଲିଆ କାହିଁକି ତାଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମେଘନା ଗୁଲଯାରା ଏବଂ ଭିକୀ କୌଶାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏଠାରେ ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ କି, ଗତ ୨୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ଡେରା ମୁଖ୍ୟ ରାମରହିମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରୂପେ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ପଂଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣାରେ ପ୍ରବଳ ଦଙ୍ଗା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ପାଖାପାଖି ୩୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆହାତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ।

ତେବେ ଯେଉଁ ସମୟରେ ରାମରହିମଙ୍କ ଗିରଫ ହେବା ଖବର ଆସିଥିଲା ସେହି ସମୟରେ ହିଁ ଆଲିଆଙ୍କ ସିନେମା ସୁଟିଂ ଚାଲିଥିଲା ମାତ୍ର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସୁଟିଂ କାମକୁ ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ମତରେ, ‘ପଟିଆଲାରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ହିଂସାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ସେଠାରେ ସୁଟିଂ କରିବା ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନେ ହୋଇଥିଲା ଆଉ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମକୁ ସୁଟିଂ କାମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । କାରଣ, ହିଂସା ପରେ ସେଠାରେ ମୋବାଇଲ୍ ଏବଂ ଇଂଟରନେଟ୍ ସେବାଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା’ ।

ସୌଜନ୍ୟ: ଆଜତକ୍