ଆପଣା ସୁନା ତ ଭେଣ୍ଡି କହିବ କାହାକୁ ! ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ କଟିଲା ଚାଲାଣ୍ , ବିନା କାଗଜପତ୍ରରେ ଚଲାଉଥିଲେ ଗାଡ଼ି ।

222

ଆପଣା ସୁନା ତ ଭେଣ୍ଡି କହିବ କାହାକୁ । ଏହି ଲୋକ କଥାଟି ଏବେ ପ୍ରଚଳିତ ହୋଇଥିବା ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମରେ ଅଧିକ କୁହାଯାଉଛି । ମୁଣ୍ଡରେ ହେଲମେଟ୍ ନଥିଲେ ଏବଂ ବିନା କାଗଜପତ୍ରରେ ଗାଡି ଚଲାଇଲେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ନିୟମରେ କଠୋର ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଖୋଦ୍ ପୋଲିସ୍ ଯଦି ଏହି ନିୟମ ପାଳନ ନକରି ନିଜ ବିଭାଗ ହାତରେ ହିଁ ପଡି ମୋଟାଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ଗଣୁଛି ତେବେ ଆଉ କହିବ କ’ଣ! ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ବିଭାଗରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିିଛି । ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳ ବିନା ବିମା ଏବଂ ପିୟୁୁସିରେ କାର୍ ଚଲାଇ ଚାଲାଣ୍ ଦେବା ଘଟଣା ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କାର୍ ର କାଚ ମଧ୍ୟ କଳା ପଡିଯାଇଥିଲା । ଏହାଛଡା ଉକ୍ତ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅନୁଶାସନାତ୍ମକ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଦମ୍ପତୀ ଜୋନଲ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିôଲେ ଯେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ସିଗନାଲ୍ ପାଖରେ ଏକ ଗାଡି ଠିଆ ହେଉଛି ଯାହାର କାଚ କଳା ପଡିଥିôବା ସହ ଏହାର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ନମ୍ବର ଦିଲ୍ଲୀର ରହିଛି । ତେବେ ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଗାଡି କନେଷ୍ଟବଳ ବିଶାଲ୍ ଡବାସ୍ ଙ୍କ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ୍ ଅନୁସାରେ ବିନା ବିମା ଏବଂ ପିୟୁସି ନଥିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଚାଲାଣ କଟିଥିଲା । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ତୃଟି ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ତେବେ କାର୍ କୁ ଏବେ ସିଜ୍ କରାଯାଇଛି । କନେଷ୍ଟବଳ ବିଶାଲଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ , କାର୍ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ଯାହାକୁ ସେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ । ଏନେଇ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ଉପରେ ବିଭାଗୀୟ ଜାଞ୍ଚ୍ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

Comments are closed.