ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହୁଗୁଳିରେ ରବିବାର ଏକ ଝିଅ ଅସଲି ବନ୍ଧୁକକୁ ଖେଳନା ଭାବିନେଲା ଏବଂ ଖେଳ ଖେଳରେ ନିଜ ମା’ ଙ୍କୁ ହିଁ ଗୁଳି ମାରିଦେଲା । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ, ଏହି ଗୁଳି ଥିବା ପିସ୍ତଲକୁ ଖେଳନା ଭାବି ଝିଅର ମା’ ନିଜେ ଝିଅକୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହାକି ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରୁ ମିଳିଥିଲା ।

ମା’ ଓ ଝିଅ କେବେ ଭାବି ବି ନଥିଲେ କି ତାଙ୍କ ଜୀବନ କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବଦଳିଯିବ । ମା ଯେମିତି ଗାର୍ଡେନରେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖିଥିବେ, ସେ କେମିତି ଭାବିଥାନ୍ତେ କି ତାହା ଅସଲି ଥିବ ବୋଲି । ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା କି କୈାଣସି ପିଲାର ଖେଳନା ବନ୍ଧୁକ, ଯାହାକି ଭୁଲ୍ ରେ ତାଙ୍କ ଗାର୍ଡେନକୁ ଆସିଯାଇଛି । ଝିଅ ଖୁସି ହୋଇଯିବ ଭାବି ସେ ବନ୍ଧୁକଟା ଝିଅକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଝିଅ ବି ହଠାତ୍ ଏହି ଖେଳନାକୁ ପାଇ ଖୁସି ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଝିଅ ଯେତେବେଳେ ପିସ୍ତଲକୁ ଖେଳନା ଭାବି ଖେଳୁଥିଲା, ସେତେବେଳେ ହଠାତ୍ ଗୁଳି ଫୁଟିଯାଇ ମା’ ର ପିଠିରେ ବାଜିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ଥିଲା ।

ପୁଲିସ୍ ମୁତାବକ, ଆରାମବାଗର ଖାନାକୁଲର କାକୋଳି ଜାନା ନାମକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଘର ଗାର୍ଡେନରୁ ଏହି ପିସ୍ତଲ ପଡିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା କି ତାହା ଖେଳନା ଓ ସେ ବିନା କିଛି ଚିନ୍ତା କରି ଝିଅକୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଦେଇଥିଲେ । ଝିଅ ଖେଳିବାକୁ ଲାଗିଲା ହଠାତ୍ ଗୁଳି ଫୁଟିଲା ଓ ମା’ କୁ ବାଜିଗଲା ।