ଗୁଜରାଟ ଭାବନଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ଦଳିତ ଯୁବକ ଗୋଟାଏ ଘୋଡ଼ା ପାଳିବା ସହ ତା’ ଉପରେ ସବାର ହୋଇ ଯାତାୟାତ କରିବା କାରଣରୁ ଉଚ୍ଚ ଜାତିର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବା କଥା ପୁଲିସ କହିଛି  । ଭାବନଗର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉମରାଲା ତାଲୁକର ତିମ୍ବି ଗାଁ’ରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୨୧ ବର୍ଷିୟ ପ୍ରଦୀପ ରାଥୋଡଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଆତତାୟୀ ସନ୍ଦେହରେ ତିନି ଜଣକୁ ଅଟକ ରଖା ଯାଇ ପଚରାଉଚୁରା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଭାବନଗର ଏସସି/ଏସଟି ସେଲର ଡେପୁଟି ପୁଲିସ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ୍ ଏ ଏମ୍ ସୟିଦ୍ କହିଛନ୍ତି ।

ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ତିନି ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି । କିଛି ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ମଧ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଶବ ମିଳିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଦୀପ ଘୋଡ଼ାରେ ସବାର ହୋଇଥିବା ଚିତ୍ର ରହିଛି । ପୂର୍ବ ବିବାଦ ଓ ପ୍ରେମ ଆଦି ଘଟଣା ସମେତ ଆମେ ମାମଲାଟିକୁ ଭିନ୍ନ ଦିଗରୁ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି । ଉମରାଲା ପୁଲିସକୁ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ରରେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ବାପା କାଲୁଭାଇ ରାଥୋଡ୍ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟରେ ପୁଅ ଗୋଟାଏ ଘୋଡ଼ା ଖରିଦ କରିଥିବାରୁ କେତେକ ଉଚ୍ଚ ଜାତିର ରାଜପୁତ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ।

ଘୋଡ଼ାଟିକୁ ବିକି ନ ଦେଲେ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବେ ବୋଲି ସେମାନେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିବା କଥା ବାପା ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେ ଖଳାରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ରାଜପୁତ ତାକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ତିମ୍ବି ଗାଁ’ର ନତୁଭା ଦରବାର ଏବଂ କେତେକ ଅଚିହ୍ନା ଲୋଙ୍କ ନାମ ଏଫ୍ଆଇଆର ଦିଆ ଯାଇଛି ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ଉମରାଲା ପୁଲିସ ହାତରୁ ତଦନ୍ତ ଭାର ଗ୍ରହଣ କରି ସୟିଦ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତିନି ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖା ଯାଇଛି ।