ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ଅଭିନୀତ ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ଆଜି ବି ହୋଇନି ରିଲିଜ : ଏହି ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ କ୍ୟାମେରା ଫେସ କରିଥିଲେ ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ

5

ଓଲିଉଡର ଜଣେ ଆଗଧାଡ଼ିର ନାୟକ ହେଲେ ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ମହାନ୍ତି । ସେ ‘ଆଇ ଲଭ୍ ମାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ’ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ‘ବାଏ ବାଏ ଦୁବାଇ’ଯାଏଁ ବେଶ କେତୋଟି ଓଡ଼ିଆ ଛବିରେ ଅଭିନୟ କରି ସାରିଲେଣି । ବିଭୁତି ରାଉତରାୟଙ୍କ ପ୍ରଯୋଜିତ ତଥା ସଂଗ୍ରାମ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ଆଇ ଲଭ୍ ମାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ’ ହେଲା ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟଙ୍କର ପ୍ରଥମେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ସିନେମା ।

କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଅଭିନୀତ ପ୍ରଥମ ସିନେମା ଆଜି ବି ରିଲିଜ୍ ହୋଇ ନାହିଁ। ହଁ ଏହି ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ କ୍ୟାମେରା ଫେସ କରିଥିଲେ ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ । ଏହି ସିନେମାର ଶୀର୍ଷକ ହେଲା-‘ଲଭ ଷ୍ଟୋରି’। ୨୦୦୫ ମସିହାରେ ଜୟପ୍ରକାଶ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ଏହାର କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।‘ଲଭ ଷ୍ଟୋରି’ର ସଂଳାପ ଲେଖିଥିଲେ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନନ୍ଦ ଓ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ଥିଲେ ପ୍ରେମ ଆନନ୍ଦ। ଏହାର ଗୀତ ରଚନା କରିଥିଲେ ଅରୁଣ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଜୟ ମଲ୍ଲ ଓ ଜୟପ୍ରକାଶ ମହାନ୍ତି ।

‘ଲଭ ଷ୍ଟୋରି’ର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ କାମ ଶେଷ ହେବାପରେ ଗୀତ ରେକଡ଼ିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟର ସୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ବିଶାଖାପାଟଣାରେ । ଏଥି ସହିତ ଏହି ପିଲ୍ମରେ ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ଓ ଲିପିଙ୍କ କିଛି ବୋଲଡ଼ ସିନ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ । ତେବେ ଏହି ସିଡ଼୍ୟୁଲ ସରିବା ପରେ ‘ଲଭ ଷ୍ଟୋରି’ର କାମ ଅଟକି ରହିଥିଲା, ଯାହାକି ଏଯାବତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ। ତେବେ ସେ ତା’ ଆଗରୁ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ‘ଜୟ ସନ୍ତୋଷୀ ମା’’ରେ ଅଭିନୟ କରି ସାରିଥିଲେ।

Comments are closed.