ସବୁଜ ପନିପରିବା ଓ ଫଳରେ ଅନେକ ପୁଷ୍ଟିସାର ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଅନେକ ଜୂୀବାଣୁ ଲୁଚି ରହିଥିବା କଥା ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣିନଥାନ୍ତି । ଜମିରେ ଫଳ ଓ ବିଭିନ ପ୍ରକାର ପନିପରିବାକୁ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷାକରିବା ପାଇଁ ଚାଷୀମାନେ ଅନେକ ପ୍ରକାର କୀଟନାଶକ ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । ତାପରେ ସବୁଜ ପନିପରିବା ବଜାରକୁ ଆସିଥାଏ । ୟୁନାଇଟେଡ ଷ୍ଟେଟସର ଏକ ଏନଜିଓ ଏନଭରମେଂଟାଲ ୱାର୍କିଂ ଗ୍ରୁପ ସବୁଠୁ ମଇଳା ୧୨ଟି ପନିପରିବା ଓ ଫଳର ଲିଷ୍ଟ ବାହାର କରିଛି । ସେଗୁଡିକ ହେଲା ଷ୍ଟ୍ରବେରି, ଶାଗ,ପାଳଙ୍ଗ, ସେଓ,ସାଫ୍ଟ, ନାସପାତି, ଚେରି, ଅଙ୍ଗୁର,ସେଲେରି ଲିଭସ, ଟମୋଟୋ, ଲାଲ ଲଙ୍କା ଏବଂ ଆଳୁ ।

ୟୁଏସ୍ କୃଷି ବିଭାଗ ତରଫରୁ ବିବିସି ୨୦୧୫ରେ ପ୍ରକାଶିତ କରିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ୭୦୬ ଷ୍ଟ୍ରବେରିରେ ଶତକଡା ୪୦ଭାଗ କୀଟନାଶକ ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ୪୦ପ୍ରକାରର କୀଟନାଶକ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ୟୁରୋପିଆନ ଫୁଡ ସେଫଟିର ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ୮୪ହଜାର ସାମ୍ପୁଲରେ ୪୩.୯ ପ୍ରତିଶତ କୀଟନାଶକ ଅଛନ୍ତି । ଉଭୟ ୟୁଏସ ଓ ୟୁରୋପରେ ପନିପରିବାରେ କୀଟନାଶକ ବହୁତ କମ, ଯାହା ନିିିର୍ଦିଷ୍ଟ ସୀମା ଠାରୁ କମ । ତେଣୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ ପ୍ରତି ବିପଦ ବୋଲି ଭାବୁନାହାନ୍ତି । କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଏହାକୁ ନେଇ ଦୁଃଖିତ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁୁ ଏହି କୀଟନାଶକ ‘କକଟେଲ ଇଫେକ୍ଟ’ର କାରଣ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ବଢାଇପାରେ ।