ଆସନ୍ତା ୨୬ରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହେବ ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି । ୫ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ମାମଲାର କରିବେ ଶୁଣାଣି

ଅଯୋଧ୍ୟା ବିବାଦ ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟ ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖ ଦିନ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି

22

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଅଯୋଧ୍ୟା ବିବାଦ ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟ ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖ ଦିନ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରଂଜନ ଗୋଗଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟଙ୍କ ୫ ଜଣିଆ ସମ୍ବିଧାନ ପୀଠ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବେ। ବିଚାରପତିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟ ୨୯ ଜାନୁଆରି ଶୁଣାଣିକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଶୁଣାଣି ଟଳିଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ହିନ୍ଦୁ ସଂଗଠନ ଏବଂ ସାଧୁ ସନ୍ଥ ଏହାର କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରୁ ଜଷ୍ଟିସ୍ ୟୁ.ୟୁ. ଲଳିତ ଓହରି ଯିବା ପରେ ନୂତନ ବେଞ୍ଚ୍ ଗଠନ ହୋଇଥିଲା।

source : google.com

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରଂଜନ ଗୋଗଇ, ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ୍.ଏ. ବୋବଡ଼େ, ଜଷ୍ଟିସ୍ ଡି.ୱାଇ. ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ଼, ଜଷ୍ଟିସ୍ ଅଶୋକ ଭୂଷଣ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ୍ ଅବ୍ଦୁଲ ନଜିରଙ୍କ ସମ୍ବିଧାନ ପୀଠ ଅଯୋଧ୍ୟା ଜମି ବିବାଦ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବେ। ଏହି ସମ୍ବିଧାନ ପୀଠରେ ସାମିଲ ଥିବା ଜଷ୍ଟିସ୍ ବୋବ୍ଡ଼େ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଛୁଟିରୁ ଫେରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଫେବ୍ରୁଆରି ୨୬ରେ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନାହିଁ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

Comments are closed.